Педикульоз – це паразитарне захворювання. На шкірі людини з’являються дрібні паразити, на волоссі скупчуються гниди. Основний симптом – постійний свербіж. Через деякий час на шкірі з’являється висип, починається все з маленьких і червоних пухирців. Після цього процес переходить у хронічний дерматит виникає нагноєння папул. При важкій стадії протікання педикульозу на голові утворюється цілий ком злиплих волосся з неприємним запахом.

Заразитися цим захворюванням можна тільки при особистому контакті з хворою людиною. Воші переходять від однієї людини до іншої за довгим і густим волоссям. В основному В групі ризику знаходяться діти. Вони постійно контактують між собою під час ігор у дитячому таборі, садку, міняються шапками. Місцем зараження педикульозом може стати перукарня, басейн, баня.

Основні засоби боротьби з вошами

Існує безліч ефективних засобів боротьби з паразитами.

До них відносяться:

 1. Препарати, призначені як для профілактики, так і для лікування педикульозу: спреї, мазі, шампуні. З деякими товарами в комплекті відразу йде спеціальний гребінь для вичісування гнид і вошей.
 2. Аптечні склади, що володіють потужним дією: мазі на основі ртуті або бору, чемерицева вода.
 3. Електричні гребінці – ця унікальна новинка дозволяє швидко знищити комах розрядами струму, які пропускаються по зубах гребеня.
 4. Народні засоби, створені на основі спеціальних масел, екстрактів.
 5. Хімічні речовини (в основному концентровані).
 6. Ультра-гребінь для розчісування волосся.

Як правильно вибрати ефективний шампунь


Застосування шампуню від вошей – це оптимальний варіант виведення паразитів в домашніх умовах. Спосіб відрізняється простотою використання, безпекою для здоров’я людини.

Популярні і ефективні шампуні і засоби від вошей:

 1. Нюда проти вошей – відрізняється від інших засобів більш м’яким впливом. До складу входить диметикон. Це унікальна речовина за своїми характеристиками не вважається отрутою і є частиною багатьох якісних препаратів по догляду за головою.
 2. Пара плюс – являє собою аерозоль, тому нанести і змити засіб не складе ніякої праці. Продукцію можна активно застосовувати також для обробки постільної білизни. Надає потужний вплив як на вошей, так і на гнид.
 3. Параніт – шампунь від вошей поєднує в собі безпечний склад і ефективність у використанні. Силікон перекриває паразитам дихальні шляхи, і вони гинуть від нестачі кисню (всього за 15 хвилин), але гнид не знищує.
 4. Нікс – це унікальний у застосуванні крем, до складу якого входить дуже потужний інсектицид. Час дії препарату – декілька хвилин. За короткий період часу всі комахи гинуть. Спочатку необхідно вимити голову і злегка підсушити, потім нанести засіб, спінити і залишити на волоссі.
 5. Веда від гнид для дітей – дешевий і безпечний шампунь, який не варто застосовувати людині з підвищеною чутливістю до його основних компонентів (протипоказано дитині молодше 5 років). Даний шампунь викликає загибель паразитів вже через півгодини після нанесення. Через два тижні після першого застосування процедуру варто повторити.

Є ще кілька популярних в застосуванні засобів, до них відносяться: сенситів, засіб фул маркс. Ці речовини ефективно і безпечно лікують педикульоз.

Інструкція по застосуванню

 1. Перед застосуванням надіньте рукавички.
 2. Захистіть лоб (візьміть пов’язку).
 3. Нанесіть шампунь і чекати стільки, скільки потрібно в інструкції до застосування.
 4. Візьміть гребінець і розчешіть волосся.
 5. Не мийте голову простим шампунем хоча б два дні після проведення цієї процедури.

Уважно виконуйте інструкції, тоді ви зможете позбутися від паразитів і не відчувати постійного свербіння і роздратування.

Рецепти народної медицини

Народні способи позбавлення від вошей ґрунтуються, насамперед, на багатому досвіді. Наприклад, за допомогою вичісування можна знищити тільки частина паразитів, а інші особини продовжать розмноження. А маски з рослинних олій, навпаки, вважаються більш ефективними в боротьбі з вошами і гнидами. Спочатку необхідно акуратно нанести на волосся підігріте на водяній бані будь-яке з олій: реп’яхову, оливкова, кукурудзяна або соняшникова. Сухі, бруднуваті волосся потрібно перед застосуванням акуратно розділити на пасма.

Після цього потрібно накрити голову поліетиленом, а зверху рушником. Даний спосіб на 90% знищує паразитів, крім того, засіб стимулює процес росту волосся. Цей варіант абсолютно безпечний для дітей, ослаблених людей та простий у застосуванні.

Ще один з ефективних засобів – відвар реп’яха проти вошей. Візьміть трохи сухого, свіжої рослини, акуратно і ретельно промийте його і залийте окропом. Через 1 годину отриманий настій профільтрувати і застосовувати для миття голови.

Кожне з перерахованих коштів володіє своїми достоїнствами і недоліками. Але, вибираючи конкретний засіб, необхідно враховувати такі особливості: вік, особливості протікання захворювання і реакцію організму на склад продукту.